Güzellik & Makyaj

Kış Mevsimi Makyajında 2015 Renkleri

Her sezon olduğu gibi, makyajda da belli temalardan esinlenerek renk tonları belirleniyor. Ama benim en güzeli, mevsimi yansıtan deniz, kum, güneş, güneşin doğuşu, batışı gibi ve bir yaz tatili anlayışında renklerin yaratılması. Yine bir tatil anlayışında, makyajda bu kış teması bir dağ tatili. Karlı dağlar, gök yüzünde ki mavi bulutların tüm renk tonları. Karda yürüyüş ve çam ağaçları üzerinde bembeyaz kar taneleri, çam dalları arasından yansıyan çam yeşili tonu ve yine karlı dağda gün batışında ki tüm renk tonları belirliyor bu kış makyajını. Özellikle dağ’da güzel bir kış tatilini vurguluyor doğanın renkleri. Dağ, kar, çam ağaçları ve dağ’da günün batışını seyretmek.

Dağ’ın eteklerini süsleyen karlar ve gün ışığında kar beyazı tonu “Mac’in” göz makyajında far veya eye-liner olarak uygulanıyor. Dağın tepesinde gök yüzüne baktığımızda, bulutların arasından parlayan güneş ışınları ve bulutlara yansıyan tüm mavi tonları görebiliyoruz. En açık mavi tondan en koyu lacivert tona kadar 5 mavi renk tonları vurgulanıyor. Yine göz makyajında bu gök mavisi tonlar far olarak “Dior’ dan” uygulanıyor. Parlak mavi tonu eye-liner’ de, lacivert tonu’ da oje olarak tırnakları süslüyor.Çam ağaçları üzerinde parlayan beyaz kar taneleri, beyaz ve gümüş karışımı renk tonu “Lip Gloss” dudak parlatıcısı, daha koyu tona dönen rengi de oje olarak. Karla kaplı olan çam ağaçları ve açıkta kalan dallarında ki çam yeşili tonu, göz makyajında far ve eye-liner olarak uygulanıyor.

Dağda gün batımını seyretmek ve gün batındaki tüm renkler makyaj tonlarını vurguluyor. Parlak mürdüm eriği tonu, koyu gümüş renginden siyah tona dönüşen rengi, bu ikili tonlar “Bobbi Brown’dan” göz makyajında far olarak uygulanıyor. Ruj olarak ta böğürtlen rengi, tırnakları ise koyu mor menekşe rengi oje olarak süslüyor.Kış makyajınızı yapmadan önce cildinizi ön bakımla hazırlayın. Bir nem maskesi uygulayarak cildinizi canlandırın ve kış renkleriyle güzelliğinizi yansıtma zamanı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir